NBL, ME U20, NCAA , co bude dál?

Publikoval: lhartman | Datum: 10.7.2016

Jak se daří našim nejúspěšnějším odchovancům Davidovi Škrancovi a Jakubovi Joklovi? Pocity u obou jsou v poslední době velmi smíšené,ale začneme u Davida. Po té co dokončil v Pardubicích studia, dostal nabídku na uzavření profesionální smlouvy s BK JIP Pardubice a David ji akceptoval. Bude tak nadále hájit barvy Pardubic v nejvyšší České soutěži NBL a pokusí se navázat na úspěch v minulé sezóně, kdy se svým týmem vyhrál Český pohár a NBL bral bronz. Bohužel na začátku přípravy na ME U20 v Helsinkách utrpěl zranění dolní končetiny a tato vrcholná akce mu letos bude odepřena. Pro Český tým je to bohužel velká ztráta a doufejme že náš druhý odchovanec Jakub Jokl pomůže tuto mezeru alespoň částečně zaplnit.

Jakub si ovšem také přivodil zranění dolní končetiny, ale při vší smůle se stihne dát zcela do pořádku a do Helsinek na ME s týmem odcestuje a věřme,že výrazně pomůže k udržení v A skupině ME. V Helsinkách se začíná hrát už 16.7. a výsledky a zápasy můžete sledovat na adrese http://www.fiba.com/europe/u20/2016/Czech-Republic.

Pokud jde o další Jakubovo působení, svou cestu za splněným snem odstartoval už vloni, kdy nastoupil na basketbalovou akademii na Kanárských ostrovech a po jejím absolvování dostal několik nabídek z USA. Po důkladném zvážení všech Jakub jednu z nich akceptoval a podepsal smlouvu sUniversity of Utah. Zahraje si tak Americkou NCAA !!!

Jakubovi k tomuto samozřejmě všichni gratulujeme, a věříme že i bílí muži umí skákat a že jim to v USA ještě ukáže.

 


Facebook:

Partneři klubu:

Mesto Havlckuv Brod
Hasisk vzjemn pojiovna
Pradlenka Barborka
Lkrna Na nmest, Lkrna U Karla Stavak
HBH odpady s.r.o. Servis zemedelskch stroju Zdenek Stancek
Rebel - Metansk pivovar Havlckuv Brod Neurologie a ortopedie M+M s.r.o.
Truhlstv JPS
Pragmet
Chldek a Tintera
Engeser
Vae reklama

Počítadlo:

Lekářské prohlídky:

Členské příspěvky:

Basket do škol: