TJ Jiskra Havlíčkův Brod – ADFORS Basket Litomyšl kval. 47:83

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – ADFORS Basket Litomyšl kval. 50:70

14.10.2017 10:00; hala: Kotlina, Havlíčkův Brod — technický zápis

body: Štěpánek Adam 15, Jirák Matěj 10, Bauer Jan 9, Čapek Milan 6, Klement Lukáš 5, Přikryl Petr 2, Bauer Ondřej 0, Culek Filip 0, Fadrný Tomáš 0, Novotný Jáchym 0, Vácha Radim 0

(15:15 36:30 42:50)

14.10.2017 12:00; hala: Kotlina, Havlíčkův Brod — technický zápis

body: Bauer Jan 27, Jirák Matěj 6, Štěpánek Adam 6, Čapek Milan 5, Klement Lukáš 2, Novotný Jáchym 2, Vácha Radim 2, Bauer Ondřej 0, Culek Filip 0, Fadrný Tomáš 0, Přikryl Petr 0

V sobotu 14.10 2017 naši starší mini žáci U13 na domácí palubovce opravdu prověřili své síly dvěma zápasy s družstvem ADFORS Basket Litomyšl. Oba zápasy sice skončily prohrou, ale nemáme se za co stydět, protože všichni hráči bojovali jako tygři a soupeře, který vždy vede tabulku soutěže, se nezalekli. Soupeř si na nás vyzkoušel i tvrdou hru a někdy i zákeřnou, ale důležité je, že jsme udrželi nervy a nenechali se strhnout ke zbytečným oplácením, které na palubovku nepatří. Dokázali jsme tím, že se nikoho nezalekneme a hrajeme BASKETBAL, tedy tvrdou kontaktní, ale hlavně vždy férovou hru.

V prvním zápase sice mezi hráči převládala velká nervozita a z té pramenilo poměrně velké množství ztrát míčů a ty vždy znamenaly trest, v podobě snadných košů hráčů Litomyšle. Naštěstí jsme se nevzdali a bojovali dál s velkým nasazením. Ve druhém zápase se hráči zklidnili a začali si hru více užívat a v první čtvrtině se nám dařilo držet vyrovnané skóre a v poločase jsme dokonce vedli 36:30. Po poločase se bohužel dostavila únava a vedení jsme neudrželi, ale i přesto byl na hru pěkný pohled a všichni hráči předvedli velmi pěkný výkon, za který zaslouží pochvalu. Velká pochvala náleží našemu největšímu bojovníkovi Janu Bauerovi, který svou bojovnou obětavou hrou strhl ostatní k tempu, které od nás asi ani soupeř nečekal.