Chyby a zbytečné ztráty znamenaly prohru

TJ Sokol BK Chrudim – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 74:61

13. kolo

(17:16 39:31 58:45)

09.12.2017 17:00; hala: hala SOŠ a SOU, Čáslavská 205, Chrudim technický zápis

body: Coufal Jakub 29, Hlaváč Luděk 10, Pevný Zdeněk 7, Vašíček David 7, Spilka Tomáš 3, Balliš Vojtěch 2, Novotný Jan 2, Hartman Jiří 1

Oproti pátečnímu večeru se sestava lehce změnila a početně to sice dalo o jednoho hráče více, ale Hartman po pátečním utkání v Rychnově obětavě nastoupil s poraněným prstem na ruce. Přijeli jsme vyhrát a od začátku zápasu to tak i vypadalo. Precizní obrana a dobré zakončení znamenalo po pěti minutách naše vedení 2:12!!! Bohužel zlom přišel po našem faulu na domácího střelce trojky, ten následně všechny tři trestné hody proměnil a Chrudim šňůrou dvanácti bodů v řadě se dostala zpět do utkání. Během druhé a třetí čtvrtiny jsme především vinou vlastních chyb a ztrát míče umožnili domácím před rozhodující čtvrtinou vedení o 13 bodů. Nicméně se podařilo naše hráče vyhecovat a po pěti odehraných minutách poslední části jsme se bodově domácím přiblížili na šest bodů 60:54! Jenomže poté dle mého názoru nastal rozhodující okamžik a to v momentě, kdy rozhodčí domácím uznal technický koš. Z mého pohledu se o technický koš nejednalo, ale rozhodčí to tak bohužel viděl. Naše bodová ztráta, která mohla být jen čtyři body (v případě úspěšného útoku), byla náhle osmibodová a následně vinou naší nedůsledné obrany domácí proměnili dvě trojkové střely a bylo rozhodnuto.