BVK Holice – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 36 : 71

BVK Holice – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 69 : 47

9. kolo

(6:31; 22:40; 30:54)

17.02.2018 9:00; hala: SH BVK Holice — technický zápis

body: Štěpánek Radim 33, Dočekal Štěpán 16, Neprašová Michaela 10, Klbík Jan 4, Michelfeitová Karolína 4, Šenk Štěpán 2, Štěpánková Viktorie 2, Fejta Michal 0, Pazdera Daniel 0

střelba 2b.: 17/17:32/32 TH: 8/2:16/7 chyby: 12:4; rozhodčí: Kašpar Tomáš, Kašpar Vojtěch

BVK Holice – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 69 : 47

(12:15; 30:31; 47:39)

17.02.2018 11:00; hala: SH BVK Holice — technický zápis

body: Štěpánek Radim 19, Dočekal Štěpán 10, Michelfeitová Karolína 6, Štěpánková Viktorie 6, Neprašová Michaela 4, Šenk Štěpán 2, Fejta Michal 0, Klbík Jan 0, Pazdera Daniel 0

střelba 2b.: 32/32:22/22 TH: 14/5:13/3 chyby: 11:13; rozhodčí: Kašpar Vojtěch, Kašpar Tomáš

Do Holic naši nejmladší minižáci odjeli oslabení chřipkou. Chyběli: Jirák, Avuk, Šimon, Fadrný, Beránek, Jůzl. Sestava 9 hráčů se zdála dostatečná a tomu nasvědčoval i první zápas. Všichni hráči na palubovce plnili své úkoly a to se projevovalo na skóre. V zápase si udělal svůj střelecký rekord Radim Štěpánek (33 bodů), který předváděl, jak se má bojovat.

Ukolébaní vítězstvím jsme šli do druhého utkání s přesvědčením, že zápas bude snadnou záležitostí. Jenže opak byl pravdou. V poločase jsme ještě vedli o bod a pak nastal velký zlom. Do druhého poločasu se našim hráčům zdálo, že zápas se asi vyhraje sám, přestali bránit, bojovat a naopak kluci z Holic předvedli, že žádný zápas není ztracený. Naše družstvo odešlo fyzicky a jediný kdo opět bojoval, byl Radim Štěpánek, který se v poslední čtvrtině zranil (naražené koleno). Naši nejmladší se přesvědčili, že nelze žádného soupeře podceňovat a musí se bojovat od první minuty až do konce zápasu.

V základní tabulce jsme skončili na 5. místě a to nám přisoudilo další utkání s ADFORS Basket Litomyšl doma 17.3.2018 a  Basket TJ Svitavy venku 7.4.2018.