TJ Jiskra Havlíčkův Brod – TJ Sokol Jaroměř-Josefov 75:82

TJ Sokol Jaroměř-Josefov – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 70:60

Více se dočtete v článku…

(20:18 36:49 60:63)

17.03.2018 17:00; hala: Hala TJ, Havlíčkův Brod technický zápis

body: Krajcigr Miroslav 30, Coufal Jakub 11, Novotný Jan 11, Pevný Zdeněk 6, Spilka Tomáš 6, Hartman Jiří 4, Hlaváč Luděk 4, Balliš Vojtěch 2, Líška David 1, Vašíček David 0

střelba 3b.: 3/3:6/6 střelba 2b.: 26/26:25/25 TH: 21/14:33/14 chyby: 26:21; rozhodčí: Brandejs Tomáš(2/2.5), Mareš Roman(2/2)

První utkání čtvrtfinále na domácí palubovce před slušně zaplněnou halou nám od začátku vycházelo skvěle. Dobrou obranou jsme hostům moc nedovolili a po odehraných osmi minutách jsme vedli 20:9!!! Bohužel následně se nám zranil do té doby nejlepší hráč Spilka, který musel odstoupit pro vykloubený palec na ruce. Jak se ukázalo byl to asi rozhodující moment utkání, protože hosté poté šňůrou devíti bodů snížili naše vedení na dva body po první čtvrtině! Na začátku druhé čtvrtiny, která nám vůbec nevyšla jsme neuhlídali hostujícího střelce s číslem 16 (Hašek 40 let), který nám dal dvě trojky za sebou a čtvrtinu jsme nakonec prohráli 16:31! Poločasová přestávka nám pomohla, protože ve třetí čtvrtině jsme hosty bojovným výkonem dokázali přehrát a snížit na rozdíl třech bodů! Před rozhodující čtvrtinou bylo zaděláno na drama. Jenomže hosté přitvrdili v obraně a po pěti minutách vedli opět rozdílem deseti bodů! Toto vedení si zkušený soupeř udržoval a teprve v samotném závěru utkání se našim hráčům podařilo bodově přiblížit. Škoda, že nám rozhodčí neuznali poslední koš, výsledek by byl ještě lepší, ale koš asi skutečně padl až po závěrečném signálu. Většina našich hráčů podala velmi dobrý výkon, ale tradičně vynikl Krajcigr, který družstvo táhl bodově i nasazením a do svého zranění byl velice platný Spilka. Bohužel další kaňkou bylo zranění druhého našeho hráče Hartmana – výron kotníku.

Foto (lucka): ZDE

(15:11 38:25 53:41)

18.03.2018 14:00; hala: Sport.areál, O.Španiela 817, Jaroměř technický zápis

body: Coufal Jakub 18, Líška David 14, Novotný Jan 10, Hlaváč Luděk 9, Pevný Zdeněk 6, Nádvorník Filip 3

střelba 3b.: 3/3:4/4 střelba 2b.: 25/25:18/18 TH: 22/11:16/12 chyby: 20:20; rozhodčí: Kmošek Jakub(1/1), Šindelář Miloš(1/1)

Nedělní odveta pro nás po ztrátě dvou zraněných hráčů nevypadala moc dobře, protože nemohl ani Krajcigr, který hrál 1.ligu v Jihlavě. Další ranou pro všechny byla omluva Vašíčka a Balliše, kteří odmítli jet pro bolest!!! Tím pádem ze sobotní sestavy zbylo jen pět hráčů + Nádvorník, který v sobotu nehrál. K odvetě jsme tedy odjeli jen se šesti hráči! Bylo jasné, že o postupu Jaroměře se rozhodlo už po prvním utkání u nás doma, ale odpovědnot a přístup některých mladých hráčů ke spoluhráčům a trenérům je zarážející. Další komentář to asi nepotřebuje a každý si musí sáhnout do svého svědomí. I se šesti hráči jsme v Jaroměři začali výborně a domácí teprve až na začátku osmé minuty dokázali bodový stav vyrovnat. Bohužel nám opět nevyšla druhá čtvrtina a po chybách v obraně jsme nechali domácím vedení 38:25. Ve druhé polovině utkání domácí polevili v nasazení a začali střídat celé pětky. Našim hráčům evidentně již docházeli síly, protože jsme mohli střídat jen jednoho hráče a navíc Nádvorník se dostal poměrně brzo na čtyři fauly a musel si dávat pozor v obraně. Nicméně jsme třetí a čtvrtou část dokázali těsně vyhrát a trojkou v poslední vteřině Coufal stanovil pěkný výsledek.