TJ Jiskra Havlíčkův Brod – Sokol Nová Paka 65:19

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – Sokol Nová Paka 64:30

Více se dočtete v článku…

1. kolo

(17:8 33:10 47:15)

06.10.2018 14:00; hala: Kotlina, Havlíčkův Brod  technický zápis

body: Jirák Matěj 27, Čapek Milan 16, Bauer Jan 8, Přikryl Petr 6, Michal Jan 4, Štěpánek Adam 3, Klement Lukáš 1, Bauer Ondřej 0, Culek Filip 0, Dočekal Mojmír 0, Novotný Jáchym 0, Vácha Radim 0 střelba 3b.:1/1:0/0 střelba 2b.: 27/27:8/8 TH: 17/8:8/3 chyby: 17:14;

(21:7 37:18 53:25)

06.10.2018 16:00; hala: Kotlina, Havlíčkův Brod  technický zápis

body: Bauer Jan 15, Jirák Matěj 14, Štěpánek Adam 13, Přikryl Petr 12, Michal Jan 6, Bauer Ondřej 2, Čapek Milan 1, Klement Lukáš 1, Culek Filip 0, Dočekal Mojmír 0, Novotný Jáchym 0, Vácha Radim 0  střelba 3b.: 2/2:0/0střelba 2b.: 27/27:13/13 TH: 10/4:18/4 chyby: 22:10;

Po rozpačitých výsledcích, které tým mladších žáků U14 předvedl na začátku září na turnaji v Hradci Králové, jsme první zápas sezóny očekávali s jistou dávkou nervozity. Hned po příjezdu soupeře Sokolu Nová Paka čekalo pro mnohé z nás rozčarování nad týmem složeným pouze z děvčat. Ze zkušeností z předchozích sezón jsme věděli, že naši borci vždy proti týmu složených z děvčat nehráli až tak koncentrovaně.

První tři minuty první čtvrtiny se Sokolu Nová Paka dařilo držet s našimi borci krok, ovšem následující minuty a čtvrtiny ukázaly na jednoznačnou převahu našich hráčů, kdy po první čtvrtině na tabuli svítilo skóre 17:8. Po druhé čtvrtině, která skončila v poměru 16:2 pro domácí, se následné čtvrtiny odehráli v obdobném duchu. Vzhledem k rychle rostoucímu bodovému odstupu domácího mužstva mohlo být do hry nasazeno všech dvanáct hráčů, kteří byli nominováni v utkání. Tým protihráčů nám ovšem nic nedaroval, zejména v osobních soubojích, kdy došlo na několik tvrdých úderů a modřin. Zápas se hrál ve svižném tempu bez dlouhých přerušení. Náš tým si vyzkoušel obranu po celém hřišti, stejně tak od půlky a důsledné bránění se zdvojením protihráče při vyhazování soupeře z autu, což přineslo ovoce v nespočtu ztrát na straně soupeře, který nebyl schopen opakovaně míč vyhodit. První zápas sezóny skončil za stavu 65:19. Ve stejném duchu se odehrál i druhý zápas hraný od 16:00 hod., který na konci čtvrté čtvrtiny ukazoval stav 64:30. Pevně věříme, že pro naše mladé borce byly tyto zápasy motivací do dalších bojů a že si odnesli mimo vítězné euforie i motivaci se zlepšovat.

Nutno podotknout že atmosféře přispěl i ochoz plný fanoušků, kteří se přišli na své borce podívat a podpořit je. Touto cestou je třeba poděkovat rodičům, sourozencům, příbuzným a všem podporovatelům basketbalu, kteří nevnímají strávený čas ve sportovní hale a vytvoření sportovní kulisy jako promarněný – děkujeme. Doufejme, že taková to podpora nebyla ze strany příznivců basketbalu ojedinělá a že aplaus, povzbuzování a potřebnou podporu budeme vnímat, alespoň při domácích zápasech častěji než tomu bylo v předchozích sezónách.