U14 získali další soupeřův skalp

Publikoval: fadre | Datum: 20.11.2018

Smíšený východočeský přebor mladšího žactva U14

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – BC Spartak Rychnov nad Kněžnou 62:40

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – BC Spartak Rychnov nad Kněžnou 68:46

Více se dočtete v článku…

4. kolo

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – BC Spartak Rychnov nad Kněžnou 62:40

(12:7 32:12 47:29)

17.11.2018 10:00; hala: Kotlina, Havlíčkův Brod — technický zápis

body: Štěpánek Adam 20, Bauer Jan 14, Jirák Matěj 12, Čapek Milan 9, Bauer Ondřej 2, Dlugoš Samuel 2, Michal Jan 2, Klement Lukáš 1, Culek Filip 0, Dvořák Tadeáš 0, Novotný Jáchym 0, Vácha Radim 0

střelba 3b.: 3/3:0/0 střelba 2b.: 22/22:16/16 TH: 19/9:25/8 chyby: 25:13rozhodčí: Duben Pavel, Duben Tomáš

 

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – BC Spartak Rychnov nad Kněžnou 68:46

(19:9 31:16 47:27)

17.11.2018 12:00; hala: Kotlina, Havlíčkův Brod  technický zápis

body: Jirák Matěj 15, Bauer Jan 14, Přikryl Petr 10, Čapek Milan 9, Štěpánek Adam 9, Dlugoš Samuel 6, Michal Jan 5, Bauer Ondřej 0, Culek Filip 0, Klement Lukáš 0, Novotný Jáchym 0, Vácha Radim 0

střelba 2b.: 29/29:16/16 TH: 21/10:28/14 chyby: 22:17 rozhodčí: Duben Tomáš, Duben Pavel

Z podhůří Orlických hor k nám zavítal tým z Rychnova nad Kněžnou a nutno podotknout, že k nám zavál zimní počasí, které se projevilo nejen venku, ale i 15°C v hale na Kotlině. Našim borcům byly naordinovány tepláky a mikiny k dosažení provozní teploty před samotným zápasem. Hosté přijeli v 7 hráčích a již ve druhé polovině prvního zápasu byla zřejmá jejich únava, kdy nebyli schopni střídat tak intenzivně jako náš tým. Herní výsledek se od začátku vyvíjel slibně, kdy jsme každou čtvrtinu navyšovali bodový rozdíl. Před samotným zápasem byli naši hráči nabádáni k dravé obraně, a aby i za cenu faulu hájili prostor okolo „bedny“. Většina hráčů a za to je třeba jim vyslovit pochvalu, už začíná pomalu chápat, že před soupeřem nelze couvat, popřípadě mu dělat doprovod, až do prostoru šestkového území, kde protihráč může lehce vystřelit nebo si muže jít pro faul s vidinou trestných hodů. Ovšem na čem je třeba ještě zapracovat je zbytečná nervozita a často dělané chyby po doskočení míče v obraně a následném přechodu na útočnou půlku. Občas to na diváka musí dělat dojem, že míč je rozžhavená koule, které se někteří hráči chtějí hned zbavit a v této snaze činí nepřesné nahrávky a zbytečné ztráty míče. Na útočné půlce se v průběhu obou dvou zápasů objevilo několik „luxusně“ povedených kombinací zakončených bodovým ziskem. Je znát u hráčů, kteří poctivě chodí na tréninky, jak se jim pomalu, ale jistě začíná dostávat pod kůži herní systém námi nazývaný „zlomená trojka“.  Na toto lze snad použit přísloví jako: „opakování dělá mistra“, „učený z nebe nespadl“, „trpělivost růže přináší“, „těžko na cvičišti – lehko na bojišti“ …….. Našim dalším protivníkem bude Adfors basket Litomyšl „B“ s kterým se utkáme na jejich palubovce hned prvního prosince.

Štěp.


Facebook:

Partneři klubu:

Mesto Havlckuv Brod
Hasisk vzjemn pojiovna
Pradlenka Barborka
Lkrna Na nmest, Lkrna U Karla Stavak
HBH odpady s.r.o. Servis zemedelskch stroju Zdenek Stancek
Rebel - Metansk pivovar Havlckuv Brod Neurologie a ortopedie M+M s.r.o.
Truhlstv JPS
Pragmet
Chldek a Tintera
Engeser
Vae reklama

Počítadlo:

Lekářské prohlídky:

Členské příspěvky:

Basket do škol: