TJ Jiskra Havlíčkův Brod – Královští Sokoli „B“ 69:67

14. kolo

(20:18 33:31 47:50)

09.12.2018 10:00; hala: Hala TJ, Havlíčkův Brod technický zápis

body: Novotný Jan 18, Coufal Jakub 14, Nádvorník Filip 12, Hartman Jiří 11, Pevný Zdeněk 8, Jagoš Petr 6

První výhra mužů přišla po nepříliš vydařeném výkonu a nakonec se zrodila až v samotném závěru utkání.

Na poslední domácí utkání před Vánoci se dostavilo jen šest hráčů Jiskry!!! Jako trenér dokážu pochopit, že na venkovní zápasy se jezdí v šesti, sedmi lidech, protože někdo skutečně nemůže a dalším se zkrátka ven jezdit nechce, ale aby na domácí zápas přišlo jen šest hráčů, to jsem snad ještě nezažil! No jen doufám, že druhou polovinu soutěže dohrajeme se ctí.

Mladí a pohybliví hráči soupeře se od začátku dostali do vedení a Jiskra musela dotahovat. Trvalo to sice dlouho, než se domácí „šestka“ probudila, ale nakonec minutu před koncem první čtvrtiny po trojce Novotného šli domácí přece jen poprvé do vedení. Od druhé čtvrtiny se těsné vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Bohužel domácí hráči kupili ztráty a neproměnili několik jasných šancí, a tak v páté minutě třetí čtvrtiny byl stav 40:40. Jenomže následná šňůra hostů znamenala alarmující bodovou ztrátu domácí Jiskry 40:50, a to nevypadalo vůbec dobře. Následoval time out po kterém domácí přešli na zónovou obranu a ta na soupeře platila. Následovala domácí bodová šňůra 16:0, která byla přerušena jen přestávkou mezi třetí a čtvrtou čtvrtinou a otočení skore na 56:50 ve třetí minutě poslední části. To už domácí hráli jen v pěti, protože na konci třetí čtvrtiny se vyfauloval Peťa Jagoš. Následovala další bodová šňůra na straně hostů a domácí opět pět minut před koncem bodově ztráceli 56:59! Naštěstí  Jeňa Novotný další důležitou trojkou vyrovnal, ale hosté byli v laufu a dvě minuty před koncem domácí opět prohrávali 61:65! Po faulu prokázal pevné nervy Zdenda Pevný, který proměnil obě šestky, aby následně Kuba Coufal minutu před koncem opět vyrovnal. V dramatické koncovce se domácím podařilo ubránit dva útoky hostů a Jirkou Hartmanem proměnit dva rychlé protiútoky na 69:65! Bohužel po druhém zakončení si Hartman po došlapu způsobil výron kotníku, ale už nebyl nikdo, kdo by mohl vystřídat a tak Jirka obětavě posledních asi 20 vteřin odehrál v obraně na jedné noze. Následně po naší ztrátě hosté dali koš s faulem a Zdenda Pevný se zároveň i vyfauloval. Stav 69:67! To už domácím na hřišti zbyli jen tři hráči + zraněný Hartman! Šestku po faulu hosté neproměnili, naštěstí doskok byl náš a následoval hostující faul a dvě šestky. Bohužel Jeňa Novotný situaci nezvládl a neproměnil ani jeden trestný hod a tím dal možnost hostům zkusit ještě poslední střelu za tři body, ale v časové tísni ji hostující hráč naštěstí neproměnil. První letošní výhra, kluci děkujeme.