Smíšený východočeský přebor mladšího žactva U14

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – SKB Česká Třebová 64:42

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – SKB Česká Třebová 50:43

Více se dočtete v článku…

Domácí utkání s Českou Třebovou bylo v očekávání těžkých bojů. Tým České Třebové dostál erbu svého města (černého kohouta s lidskou hlavou) a byl velice nepříjemným soupeřem, zejména ve druhém zápase. Do utkání bylo nominováno deset hráčů, kteří pravidelně trénují, dochází na mimořádné páteční tréninky, hrají zápasy a jejich herní vlastnosti se zvedají. Další čtyři hráči, kteří se na zápas dostavili, se na soupisku dostali po dvou, pouze na jeden zápas.

8. kolo

(13:15 32:21 52:29)

26.01.2019 10:00; hala: Kotlina, Havlíčkův Brod technický zápis

body: Bauer Jan 12, Dočekal Mojmír 10, Jirák Matěj 10, Dvořák Tadeáš 8, Štěpánek Adam 8, Michal Jan 6, Přikryl Petr 4, Čapek Milan 3, Dlugoš Samuel 3, Bauer Ondřej 0, Culek Filip 0, Vácha Radim 0

Soupeř v prvním zápase byl po celou první čtvrtinu velice houževnatý, bylo to jak na houpačce, chvilku vedl on, chvilku zase náš tým. První čtvrtinu vyhrál soupeř 13:15. V polovině zápasu na ukazateli svítilo skóre 32:21 a naši borci se dostávali pomalinku do tempa. Po třetí čtvrtině už skóre domácích hráčů vykazovalo značný náskok (52:29) a tak v poslední čtvrtině, k získání cenných zkušeností, si mohli v delších intervalech zahrát i méně nasazovaní borci. V prvním zápase vyjma celé základní pětky je třeba ocenit výkon Mojimíra Dočekala (doskoky), Samuela Dlugoše (doskoky) a Tadeáše Dvořáka (střelba ze střední vzdálenosti). S ohledem na dobu jakou hrají basketbal a zkušenosti s palubovkou v prvním zápase předvedli skvělý výkon. První zápas jsme tedy vyhráli pohodlným výsledkem 64:42.

(15:13 23:27 36:35)

26.01.2019 12:00; hala: Kotlina, Havlíčkův Brod technický zápis

body: Štěpánek Adam 19, Přikryl Petr 10, Jirák Matěj 8, Bauer Jan 5, Dlugoš Samuel 3, Čapek Milan 2, Michal Jan 2, Dočekal Mojmír 1, Dvořák Tadeáš 0, Klement Lukáš 0

Druhý zápas byl jak vyměněný, hrálo se o každý bod a bylo znát, že někteří hráči se s koncem zápasu obávali převzít zodpovědnost za výsledek mužstva a na hřiště se jim nechtělo. Soupeř se o přestávce mezi zápasy vyhecoval a začal hrát mnohem disciplinovaněji než na konci poslední čtvrtiny prvního zápasu. První čtvrtina skončila 15:13 pro domácí, v polovině herní doby jsme prohrávali 23:27 a drama o vítězství bylo na obzoru. Na začátku třetí čtvrtiny k bodovému obratu zavelel Adam Štěpánek, který svými třemi koši za sebou smazal bodový náskok soupeře a třetí čtvrtina skončila 36:35. V té době zcela zaplněný ochoz fanoušky sportovní haly kolaboval. Poslední čtvrtina začala košem soupeře a neproměněním dvěma trestnými hody na naší straně. První tři minuty byly o těžké obraně na jedné i druhé straně. Došlo na skvělé doskoky a obranné bloky, ale také na neproměnění vyložených šancí a chyb způsobených, pravděpodobně nervozitou. Za první tři minuty bylo připsáno osm bodů a to šest soupeřům a pouze dva domácímu týmu. Po těchto třech minutách došlo na straně domácích ke střídání, kdy byli nasazeni do závěrečných bojů nejzkušenější hráči týmu a ti co vykazovali v průběhu tohoto zápasu nejlepší výsledky (Jan Bauer, Petr Přikryl, Milan Čapek, Adam Štěpánek a Matěj Jirák). Celá pětka se vypjala k závěrečnému výkonu, kdy soupeři již nedovolila skórovat a naopak „nasázela“ soupeři dvanáct bodů (osm bodů si připsal Adam Štěpánek ((během těchto bojů obdržel tvrdou ránu do obličeje)) a čtyři body Matěj Jirák). Obrovskou pochvalu si zaslouží Milan Čapek, který svými šesti bloky a skvělými obranými zákroky v poslední čtvrtině uchránil náš koš před soupeřovými střelami. Podpora celého týmu byla prokázána Petrovi Přikrylovi, který během oddechového času soupeře, dvě minuty před koncem zápasu, vyčerpán usedl na lavičku s žádostí o vystřídání. S ohledem na předchozí skvělé výkony, které předváděl v průběhu tohoto zápasu, mu nebylo ze strany trenéra vyhověno a za jednotného skandování jeho jména ze strany lavičky, se povzbuzen vrátil zpět na palubovku a společně s Honzou Bauerem jako pivoti dobojovali zápas ve vysokém tempu. Sladkou odměnou bylo závěrečné skóre 50:43.

Poděkování zaslouží opět fanoušci za vytvoření skvělé kulisy, kdy poslední čtvrtinu druhého zápasu nebyla na hřišti slyšet ani píšťalka rozhodčích – děkujeme. Hráči ocenili přízeň fanoušků a rozloučili se s nimi skočenou rybičkou.

Následující zápasy se odehrají v sobotu dne 09.02.2019 v Týništi nad Orlicí a hned druhý den v neděli dne 10.02.2019 nás čeká domácí zápas s BSK Continental TJ Jičín.