TJ Jiskra Havlíčkův Brod Sokol Nová Paka 79:91

19. kolo

25:24 44:46 59:74

02.02.2019 17:00, hala: Hala TJ, Havlíčkův Brod, technický zápis

Body: Nádvorník Filip 31, Pevný Zdeněk 17, Coufal Jakub 14, Novotný Jan 9, Řidkošil Václav 5, Vašíček David 3, Hladík Filip 0, Hlaváč Luděk 0

Jiskra nastoupila bez zraněného Hartmana, Krajcigra a nemocného Jagoše. Druhý tým tabulky Nová Paka byla jasným favoritem, ale domácí hráči předvedli v prvních dvou čtvrtinách velmi dobrý výkon v obraně a dařila se i střelba (do poloviny zápasu pět trojek), takže v poločase utkání drželi se Sokoly vyrovnanou partii. Bohužel slabší třetí čtvrtina, kterou domácí prohráli 15:28, rozhodla o výsledku utkání a byla to špatná obrana a nekolektivní hra v útoku, která dala hostům šanci bodově odskočit. V poslední části si Sokolové již v pohodě pohlídali vedení a domácí Jiskře nedali šanci. I přesto hráči domácí Jiskry po delší době předvedli poměrně kvalitní výkon na obrané polovině (mimo zmiňovanou třetí čtvrtinu) a na útočné polovině se nebývale dařilo Nádvorníkovi (autor 31 bodů z toho 5x za tři), kterému dobře sekundovali Pevný s Coufalem.