BK Skuteč TJ Jiskra Havlíčkův Brod 77:71

Více se dočtete v článku

7. kolo

18:23 46:43 62:57

16.02.2019 19:00, hala: městská hala, ČSA 1000, Skuteč , technický zápis

body: Coufal Jakub 20 (2×3), Nádvorník Filip 19 (2×3), Pevný Zdeněk 7, Vašíček David 6, Hartman Jiří 5, Hlaváč Luděk 5, Novotný Jan 5, Hladík Filip 4, Jagoš Petr 0

K odloženému utkání do Skutče odjela Jiskra v nebývale hojném počtu hráčů! Nástup do utkání byl ze strany naší Jiskry přímo excelentní a už ve třetí minutě domácí trenér Sulzer musel šáhnout po time outu. Po pěti odehraných minutách Jiskra vedla 12:4!!! Domácí rychlou agresivní obranou a dravým útočným doskokem vedení Jiskry během druhé poloviny první čtvrtiny stáhli na přijatelných pět bodů. Ve druhé čtvrtině měli lehce navrch agilně hrající domácí a v polovině utkání už to bylo o tři body v jejich prospěch! Nakonec se ukázalo, že rozdíl osmi bodů pro domácí byl ve druhé čtvrtině zásadní a pro výsledek celého utkání rozhodující. Třetí a poslední čtvrtina byla bodově skoro vyrovnaná (16:14 a 15:14) a našim hráčům se již nepodařilo otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Snahu jim nelze upřít, ale jen dva hráči, kteří se dostali na dvouciferný počet bodů je zkrátka málo. Bohužel odehrálo se další utkání (kolikáté už!), které se mohlo a mělo vyhrát. Když si vezmeme velké množství zbytečných ztrát, neproměněné šance a stále dokola opakovanou špatnou obranu jeden na jednoho a hráče bez míče, tak by musel být výsledek zcela opačný. Za první čtvrtinu zaslouží pochvalu všichni naši hráči, ale v dalším průběhu utkání lze pochválit už jen výkon mladého davida – Dana.