TJ Svitavy TJ Jiskra Havlíčkův Brod 69:62

Více se dočtete v článku…

23. kolo

17:15 34:38 53:56

02.03.2019 19:00, hala: SH Na Střelnici, Svitavy, technický zápis

Body: Coufal Jakub 29 (3×3), Nádvorník Filip 13 (3×3), Hlaváč Luděk 7, Novotný Jan 7 (1×3), Hartman Jiří 2, Hladík Filip 2, Jagoš Petr 2

Ve Svitavách nám předzápas obstaralo utkání Kooperativa NBL Svitavy vs. Pardubice ve kterém nakonec slavil výhru domácí výběr trenéra Růžičky. Jen na lavičce hostů z Pardubic seděl náš odchovanec David Škranc, který se ve čtvrtek zranil a do utkání nemohl nastoupit.

V našem utkání s rezervou Svitav trenéři využili příležitosti a angažovali dva hráče NBL. Mladého dlouhána Filipa a zkušeného harcovníka Luďu viz foto, ale ani to nám nepomohlo a po vyrovnaném průběhu jsme si zápas v konci sami prohráli!

Než se naši muži rozkoukali, tak jsme prohrávali 6:0!!! Naštěstí agilní Coufal nás držel nad vodou a první část jsme prohráli jen o dva body. Druhou čtvrtinu jsme dokázali vyhrát o šest bodů a tak v polovině utkání nečekaně vedeme o čtyři body. Třetí čtvrtina měla bodově vyrovnaný výsledek, ale v jejím průběhu jsme vedli až o devět bodů!!! Před rozhodující poslední čtvrtinou jsme stále překvapivě vedli o tři body. Ve čtvrté minutě posledního dějství jsme po Coufalově trojce šli do vedení 62:58, ale bohužel to byl poslední koš, který jsme v zápase dali! V posledních šesti minutách jsme již nedokázali skórovat a domácím tak darovali výhru. Hráče i trenéry to hodně mrzelo, protože po tak parádním průběhu utkání jsme si vyhrát určitě zasloužili. Všichni hráči mají pochvalu za předvedený výkon. Dík patří Nádvorníkovi, který na zápas obětavě přijel z pobytu na horách, z čehož by si měli někteří hráči vzít příklad.