TJ Jiskra Havlíčkův Brod TJ Sokol Jaroměř-Josefov 58:68

26. kolo

(8:19 30:37 45:49)

17.03.2019 10:00, hala: Hala TJ, Havlíčkův Brod, technický zápis

Body: Coufal Jakub 26, Novotný Jan 12, Hladík Filip 8, Nádvorník Filip 5, Hartman Jiří 3, Hlaváč Luděk 2, Pevný Zdeněk 2

V neděli se ze zdravotních důvodů omluvil Jagoš a navíc nás čekal soupeř, proti kterému se nám nikdy nehrálo dobře. Jenomže začátek utkání jsme si oproti sobotě dokázali pohlídat a po pěti minutách vedeme 8:6!!! Bohužel v dalších pěti minutách první čtvrtiny přišel náš bodový výpadek a kolaps v obraně, čehož dokázal zkušený soupeř využít a ujal se snadno vedení 8:19! Naštěstí kluci se nepoložili a ve druhé čtvrtině příkladně zabojovali a dokázali v polovině utkání snížit na 30:37!!! Po přestávce naše kritická třetí čtvrtina nám vyšla náramně a dokonce jsme ji vyhráli 15:12 a před rozhodující poslední částí jsme už prohrávali jen 45:49!!! Když jsme v poslední čtvrtině ubránili první útok a následně z rychlého protiútoku skórovali, přiblížili jsme se na rozdíl jediného koše 47:49, ale bohužel to byla poslední naše světlá chvilka v rozhodující čtvrtině. Následně jsme dostali dvě trojky za sebou a poté jsme neubránili jednoho podkošového hráče, který nám dal během čtyřech minut deset bodů z řadě!!! Navíc jsme během utkání neproměnili velké množství jasných šancí, které nás možná stály výhru! V sobotu bodově probuzený Zdenda Pevný tentokrát zcela zvadl na dvou bodech! Naopak Coufal se vrátil na své obvyklé body a to ještě spoustu šancí nevyužil. Velmi dobře po oba dva dny zahrál Jeňa Novotný a dokonce se trefil i Hladík, ale bohužel to nestačilo.