36 Čapek Milan 3 0 0 0 0 1 5 6
37 Dlugoš Samuel 1 0 0 0 0 0 2 2
      35 1 1 16 4 10 55 77
        100%   25%

Do Holic, které byly pořadatelem Final four se tým borců z havlíčkobrodské kotliny vydal v sobotu dne 06.04.2019 s vidinou zisku medaile, nutno podotknout první medaile v historii tohoto týmu. Hráčům snad ani nebylo třeba připomínat obsazení „bramborové medaile“ z předchozího ročníku.

První zápas odstartoval přesně v 11.00 hod. s týmem České Třebové a asi nikdo nepředpokládal jeho tak vypjatý a dlouhý průběh. Soupeř si sebou na podporu přivezl velkou a hlučnou fanouškovskou základnu, která od první minuty hnala své borce povzbuzováním a ohlušujícím zvukem řehtaček. Na naší straně nás povzbuzovali je dvě, nám věrné a sličné dámy, které neměli proti přesile fanklubu České Třebové žádnou šanci – děkujeme.

Tým složený z chlapců a děvčat z České Třebové přijel zcela v jiném složení, než v jakém odehrál základní část soutěže. Od prvopočátku náš tým stále soupeře dotahoval a jen málo kdy se dostal do vedení. Bylo to jak na houpačce, kdy bodový rozdíl se navyšoval a zase snižoval. Několik minut před koncem celého zápasu bylo skóre zcela vyrovnané a o infarktové momenty nebyla nouze, o tom vypovídá i remíza na konci základní herní doby 57:57.  O remíze našeho týmu rozhodly, dvě základní věci. První z nich byla  absolutní neschopnost úspěšné střelby zpod koše. Po mnoha podařených doskočených míčích pod košem soupeře, se našim pivotům nedařilo míč umístit mezi obroučku a přidat tolik potřebné body. Na druhou stranu, ke konci zápasu přišlo několik zcela zbytečných chyb v rozehrávce pod naším košem, kdy hráči odhazovali míč jak horký brambor, bohužel přímo do rukou soupeře, který lehce získaným míčem nepohrdl. A druhou věcí, která rozhodla o remíze, byla naše děsivá, pouze 30% úspěšnost při trestných hodech, oproti soupeřovým 40,5%. Bohužel se nedařilo ani našim, jindy téměř 100% exekutorům. Neproměněných 21 bodů mrzí.

Do prodloužení náš tým šel se základní pětkou, kdy čtyři hráči měli již v zápisu uvedeny čtyři osobní chyby, jeden hráč tři osobní chyby a jednomu hráči se podařilo vyfaulovat již v základní herní době. Dlouhé pětiminutové prodloužení začalo, na jedné i druhé straně s respektem. Únava a nervozita se začaly projevovat na všech hráčích. Skóre se pohybovalo stejně jako v základní části, s maximálním rozdílem 4 bodů. V průběhu pěti minut se vyfaulovali všichni naši nejzkušenější hráči a zodpovědnost za konec zápasu museli převzít méně zkušení borci. Bohužel se nám nepodařilo v samotném závěru proměnit několik vyložených šancí a tak jsme tento zápas prohráli o jeden koš v konečném skóre 63:65

Po této těžce nesoucí prohře, a ztrátou vidiny hry o kovy nejcennější, jsme se zdrceni odebrali do šatny. Zklamání a frustrace byla vidět na více hráčích, než tomu bylo v roce předchozím. Sklopené hlavy, ticho v šatně a zpytování svého vlastního svědomí u některých hráčů hovořilo za vše. V této chvíli bylo jednoznačně poznat, jakým způsobem každý z hráčů k basketu a k soutěži přistupuje  a kdo chodí na basket jak do kroužku a výsledek týmu mu je ukradený.

Po krátké přestávce nás tedy čekal boj o bronzové medaile s týmem SŠB Pardubice, který svůj první zápas prohrál s domácím týmem Holic. Soupeř měl oproti nám nespornou výhodu a tou byla doba regenerace, kdy v době našeho úvodního zápasu čerpal síly.

První čtvrtina bojů o bronzový kov nevypadala pro náš tým vůbec lichotivě, skóre 10:14 pro nás, prozatím nevypovídalo o hladkém průběhu zápasu. Pravděpodobně ještě působící rozčarování a zklamání z předchozího zápasu dělalo své. Na začátku druhé čtvrtiny si náš tým vzal „time out“ a to pouze za účelem důrazného povzbuzení hráčů ze strany trenérů. Se slovy „do ….., chcete ten bronz, chcete tu medaili“  a jednoznačného zařvání souhlasu mužstva se hráči posilnění na duchu vrátili na palubovku. Pak už následoval basket dle očekávání. V poločase byl stav  pro náš tým 14:32 a zápas jsme pak již dohráli v poklidu s konečným skóre 35:77.

Mužstvo havlíčkobrodských U14 si závěrečný ceremoniál, kdy nám byly na krk, za potlesku téměř naplněné haly, nasazeny bronzové medaile náležitě vychutnalo. Děkujeme všem fanouškům, příznivcům, sponzorům a podporovatelům našeho týmu a havlíčkobrodského basketbalu. Naše medaile jsou i vaše. Ještě jednou děkujeme a příští sezónu 2019 / 2020 se těšíme opět na viděnou.