Smíšený východočeský přebor mladšího žactva U14 / final four

TJ Jiskra Havlíčkův Brod SKB Česká Třebová 63:65 PP

SŠB Pardubice TJ Jiskra Havlíčkův Brod 35:77

Více se dočtete v článku…

Do Holic, které byly pořadatelem Final four se tým borců z havlíčkobrodské kotliny vydal v sobotu dne 06.04.2019 s vidinou zisku medaile, nutno podotknout první medaile v historii tohoto týmu. Hráčům snad ani nebylo třeba připomínat obsazení „bramborové medaile“ z předchozího ročníku.

(11:14 29:31 41:45 57:57)

06.04.2019 11:00, hala: SH Holubova ul., Holice, technický zápis

Body: Štěpánek Adam 20, Jirák Matěj 15, Čapek Milan 8, Bauer Jan 7, Dočekal Mojmír 6, Přikryl Petr 4, Michal Jan 2, Klement Lukáš 1, Bauer Ondřej 0, Dlugoš Samuel 0, Dvořák Tadeáš 0, Novotný Jáchym 0, Vácha Radim 0

První zápas odstartoval přesně v 11.00 hod. s týmem České Třebové a asi nikdo nepředpokládal jeho tak vypjatý a dlouhý průběh. Soupeř si sebou na podporu přivezl velkou a hlučnou fanouškovskou základnu, která od první minuty hnala své borce povzbuzováním a ohlušujícím zvukem řehtaček. Na naší straně nás povzbuzovali je dvě, nám věrné a sličné dámy, které neměli proti přesile fanklubu České Třebové žádnou šanci – děkujeme.

Tým složený z chlapců a děvčat z České Třebové přijel zcela v jiném složení, než v jakém odehrál základní část soutěže. Od prvopočátku náš tým stále soupeře dotahoval a jen málo kdy se dostal do vedení. Bylo to jak na houpačce, kdy bodový rozdíl se navyšoval a zase snižoval. Několik minut před koncem celého zápasu bylo skóre zcela vyrovnané a o infarktové momenty nebyla nouze, o tom vypovídá i remíza na konci základní herní doby 57:57.  O remíze našeho týmu rozhodly, dvě základní věci. První z nich byla  absolutní neschopnost úspěšné střelby zpod koše. Po mnoha podařených doskočených míčích pod košem soupeře, se našim pivotům nedařilo míč umístit mezi obroučku a přidat tolik potřebné body. Na druhou stranu, ke konci zápasu přišlo několik zcela zbytečných chyb v rozehrávce pod naším košem, kdy hráči odhazovali míč jak horký brambor, bohužel přímo do rukou soupeře, který lehce získaným míčem nepohrdl. A druhou věcí, která rozhodla o remíze, byla naše děsivá, pouze 30% úspěšnost při trestných hodech, oproti soupeřovým 40,5%. Bohužel se nedařilo ani našim, jindy téměř 100% exekutorům. Neproměněných 21 bodů mrzí.

Do prodloužení náš tým šel se základní pětkou, kdy čtyři hráči měli již v zápisu uvedeny čtyři osobní chyby, jeden hráč tři osobní chyby a jednomu hráči se podařilo vyfaulovat již v základní herní době. Dlouhé pětiminutové prodloužení začalo, na jedné i druhé straně s respektem. Únava a nervozita se začaly projevovat na všech hráčích. Skóre se pohybovalo stejně jako v základní části, s maximálním rozdílem 4 bodů. V průběhu pěti minut se vyfaulovali všichni naši nejzkušenější hráči a zodpovědnost za konec zápasu museli převzít méně zkušení borci. Bohužel se nám nepodařilo v samotném závěru proměnit několik vyložených šancí a tak jsme tento zápas prohráli o jeden koš v konečném skóre 63:65

Po této těžce nesoucí prohře, a ztrátou vidiny hry o kovy nejcennější, jsme se zdrceni odebrali do šatny. Zklamání a frustrace byla vidět na více hráčích, než tomu bylo v roce předchozím. Sklopené hlavy, ticho v šatně a zpytování svého vlastního svědomí u některých hráčů hovořilo za vše. V této chvíli bylo jednoznačně poznat, jakým způsobem každý z hráčů k basketu a k soutěži přistupuje  a kdo chodí na basket jak do kroužku a výsledek týmu mu je ukradený.

o 3.místo

(10:14 14:32 25:54)

06.04.2019 13:00, hala: SH Holubova ul., Holice, technický zápis

Body: Štěpánek Adam 18, Dočekal Mojmír 14, Bauer Jan 13, Jirák Matěj 11, Přikryl Petr 7, Čapek Milan 6, Bauer Ondřej 2, Dlugoš Samuel 2, Dvořák Tadeáš 2, Michal Jan 2, Klement Lukáš 0, Novotný Jáchym 0, Vácha Radim 0

Po krátké přestávce nás tedy čekal boj o bronzové medaile s týmem SŠB Pardubice, který svůj první zápas prohrál s domácím týmem Holic. Soupeř měl oproti nám nespornou výhodu a tou byla doba regenerace, kdy v době našeho úvodního zápasu čerpal síly.

První čtvrtina bojů o bronzový kov nevypadala pro náš tým vůbec lichotivě, skóre 10:14 pro nás, prozatím nevypovídalo o hladkém průběhu zápasu. Pravděpodobně ještě působící rozčarování a zklamání z předchozího zápasu dělalo své. Na začátku druhé čtvrtiny si náš tým vzal „time out“ a to pouze za účelem důrazného povzbuzení hráčů ze strany trenérů. Se slovy „do ….., chcete ten bronz, chcete tu medaili“  a jednoznačného zařvání souhlasu mužstva se hráči posilnění na duchu vrátili na palubovku. Pak už následoval basket dle očekávání. V poločase byl stav  pro náš tým 14:32 a zápas jsme pak již dohráli v poklidu s konečným skóre 35:77.

Mužstvo havlíčkobrodských U14 si závěrečný ceremoniál, kdy nám byly na krk, za potlesku téměř naplněné haly, nasazeny bronzové medaile náležitě vychutnalo. Děkujeme všem fanouškům, příznivcům, sponzorům a podporovatelům našeho týmu a havlíčkobrodského basketbalu. Naše medaile jsou i vaše. Ještě jednou děkujeme a příští sezónu 2019 / 2020 se těšíme opět na viděnou.