TJ Jiskra Havlíčkův Brod BŠ Tygři Praha B 80:98

(18:27 28:50 55:6)

14.09.2019 11:00, hala: Kotlina, Havlíčkův Brod, technický zápis

body: Štěpánek Adam 23, Dočekal Mojmír 17, Bauer Jan 11, Jirák Matěj 11, Michal Jan 7, Přikryl Petr 4, Čapek Milan 3, Dlugoš Samuel 3, Vácha Radim 1, Bauer Ondřej 0, Dvořák Tadeáš 0, Klement Lukáš 0

Nutno podotknout, že první zápas a zároveň prohra byla zbytečná. Přestože se měl hrát první zápas v Praze, soupeř nás požádal o prohození termínu, kterému jsme rádi vyhověli. Na domácí palubovce jsme tedy přivítali v sobotu dne 14. 09. 2019 tým BŠ Tygři Praha, kteří přijeli v osmi hráčích. Domácí tým zcela v první čtvrtině zaspal a nechal soupeře rozjet a nahnat laciné body. Chvílemi to vypadalo, jako by snad nikdy před tím společně nehráli a na hřišti spali. Přestože jsme všechny následné čtvrtiny vyhráli, rozdíl z první čtvrtiny se již dohnat nepodařilo a zápas skončil poměrem 80:98 (Jaromír Štěpánek)

Můžete nám přiblížit, jakou soutěž budete hrát tuto sezónu 2019-2020?

Současní hráči týmu U15 poprvé zavítali do neregionální ligy, kde jim byla přiřknuta skupina „C“. Nutno podotknout, že v historii ani jednou nehráli s žádným z vylosovaných týmů a tak je každý tým pro hráče velkou neznámou. Novinkou také je, že se hrají zápasy vždy po jednom, tedy v sobotu a hned na to v neděli jednou za čtrnáct dní, střídavě domácí a venkovní, nikoliv dva zápasy v jeden den, tak jako tomu bylo v předchozích ročníkách. Venkovní zápasy jsou poměrně náročné na dopravu, kdy z místa prvního utkání se celý tým přesouvá do místa nedělního utkání, kde také přespává. Takto naposledy tým absolvoval sobotní cestu na zápas do Příbrami a večer do Benešova. Ale ty největší dálky máme ještě před sebou, tou nejdelší štrekou zajisté bude cesta do Kaplic a následně do Strakonic.