TURNAJ U10 – 15.05.2022 – Blansko

V neděli 15.5. 2022 odjelo 15 našich bojovníků z přípravky (U10) na svůj úplně první turnaj do Blanska. Zde na ně čekaly 3 zápasy se třemi různými týmy a také 4 různédovednostní soutěže.

SKB ZLÍN – TJ JISKRA HAVLÍČKŮV BROD 27:3

V prvním zápase jsme se utkali s týmem ze Zlína, výkonnostně byl zápas velmi vyrovnaný, ovšem na našich hráčích se podepsala nervozita, hráčům ze Zlína se lépe dařilo proměňovat šance a tudíž jsme hned v prvním zápase utrpěli porážku 3:27. To bychom ovšem nebyli my, kdybychom se vzdali a do druhého zápasu nešli s plným nasazením.

TJ JISKRA HAVLÍČKŮV BROD – ŽABINY BRNO 20:19

Ve druhém zápase na nás čekalo družstvo dívek Žabiny Brno. Tento zápas byl plný bojovnosti a divácky pohledného basketbalu. Skóre bylo po celou dobu vyrovnané, ale stále jsme o pár bodů prohrávali. Náš tým ovšem viděl šanci na vůbec první basketbalovou výhru v životě, a tak se všichni do zápasu opřeli naplno a nakonec si vysloužili vítězství 20:19!!!

TJ JISKRA HAVLÍČKŮV BROD – BBK BLANSKO 2:71

Do posledního zápasu naši hráči nastoupili, plni emocí z předchozí výhry, proti týmu domácího Blanska. Na hráčích z Blanska byla však jasně vidět mnohem větší tréninková i herní zkušenost a zápas pro nás skončil porážkou 2:71. I v tak jasném a nevyrovnaném zápase bylo ale nutné ocenit snahu našich hráčů, kteří se nevzdávali a do poslední minuty bojovali, jako kdyby bylo skóre 0:0.

Svůj první turnaj si všichni od hráčů, přes trenéry až po rodiče maximálně užili a odjeli jsme nadšení ze skvěle organizovaného turnaje se třetím místem a medailí na krku.