Muži Jiskry odjeli k dalším utkáním VČL značeni oslabeni. Pro zranění, studijní a pracovní povinnosti neodjeli Butov, Duben, Nádvorník. V neděli se k nim připojili ještě Hladík s Eisenvortem. S nedoléčeným zraněním jel kapitán Hartman. Podle této situace i hra v obou zápasech vypadala. V Turnově sice naši borci začali nebojácně a celou část utkání se statečně drželi proti tvrdě hrajícím domácím. První čtvrtina tak skončila prohrou jen o čtyři body (20:16). Ve 2. čtvrtině, ale přišel výpadek ve střelbě a hlavně v obraně a tak se čtvrtina prohrála rozdílem třinácti bodů. Poločas tak byl o sedmnáct bodů. I když ve druhém poločase začali naši hráči oplácet domácím tvrdou obranu, nepodařilo se výpadek z druhé čtvrtiny utkání již dotáhnout.

JH

Východočeská liga mužů, základní
TJ Turnov vs. TJ Jiskra Havlíčkův Brod 74:63 (20:16 41:24 57:43)

——————————————————————————————————————————————————————————————————

Ten samý závěr mělo nedělní utkání v Hořicích. První čtvrtina prohra pouze o jeden koš. Druhá čtvrtina prohra o jedenáct bodů. Tentokráte byla nejhorší čtvrtina třetí, kterou Jiskra prohrála 31:13 a bylo tak po utkání. Naši borci přestali hrát kolektivně, utápěli se v driblingu a v nepřesné střelbě. Domácím se naopak dařilo vše. Co, kdo zvedl, to dal. Bohužel tyto jedno čtvrtinové výpadky nás trápí od začátku sezony. Snad se muži chytí v následujících dvou utkáních, které se hrají doma.