Smíšený východočeský přebor mladšího minižactva U12 VP II , o 5.- 8. místo

SK Týniště nad Orlicí vs. TJ Jiskra Havlíčkův Brod 47:41
(9:6 16:12 32:24)

Bojovat o konečné umístění odjel náš tým U12 do Heřmanova Městce, který jako pátý tým po základní části všechna utkání hostil. V prvním zápase si domácí Jiskra HM poradila s Trutnovem 59:44 a čekal jí boj o páté místo, zatímco Trutnov čekal zápas o místo sedmé. O jejich soupeřích rozhodovalo naše utkání s Týništěm, které začalo asi o 30 minut déle, než byl plánovaný začátek z důvodu pozdního příjezdu soupeře, který dohrával utkání U13 ve Skutči!

Soupeř od Orlice začal utkání jen se sedmi hráči. Na naší straně bylo k dispozici třináct borců, které se trenér snažil pravidelně střídat, ale proti stále hrající základní pětce soupeře to za výhodu nelze považovat. Přesto naši kluci hráli velmi pěkně, a i když od začátku prohrávali, tak výsledkově bylo utkání poměrně vyrovnané. Po 22 minutách hry jsme se dokonce dostali poprvé do vedení 23:24!!! Jenomže v posledních dvou minutách třetí části, následoval náš nepochopitelný výpadek, kdy soupeř dal 9 bodů v řadě a otočil výsledek na 32:24! To bylo pro vývoj utkání rozhodující. V poslední čtvrtině soupeře posílila osmá hráčka, která byla sice zapsána na zápise, ale dostavila se později. Bohužel i přesto, že v poslední čtvrtině náš tým bojoval a střídal jen minimálně, k otočení výsledku už to bohužel nestačilo.

Body: Röhrich Adam 12, Zimprich Jaroslav 7, Avuk Štěpán 5, Batmunkh Munkhjargal 4, Fňukal Matyáš 4, Kořínek Jakub 3, Neuman Aleš 2, Neuman Vojtěch 2, Od-Erdene Erkhes 2, Mankevich Patrik 0, Miškovič Daniel 0, Miškovič Martin 0, Od-Erdene Tergel 0

Smíšený východočeský přebor mladšího minižactva U12 VP II, o 7. místo

BK Loko Trutnov vs. TJ Jiskra Havlíčkův Brod 62:35
(14:10 37:13 50:25)

Druhé utkání o sedmé místo kluci začali skvěle a ujali se vedení 2:6, za vydatného fandění domácích hráčů z HM. Jenomže holky z Trutnova se nevzdaly a postupně v polovině druhé části překlopily průběžné vedení v zápase na 18:13 pro sebe! Následně v posledních čtyřech minutách druhé části naše borce postihl opět hráčský výpadek a dovolili soupeřkám neuvěřitelnou bodovou šňůru 19:0!!! Bohužel ta znamenala pro naše kluky konec nadějí na výhru. Přesto kluci ještě zabojovali a poslední dvě čtvrtiny sehráli vyrovnanou partii, ale co je to platné, když v určité fázi utkání zcela vyhoří a soupeře pustí do laufu. Je to škoda!

Body: Fňukal Matyáš 10, Röhrich Adam 6, Avuk Štěpán 5, Neuman Vojtěch 4, Kořínek Jakub 2, Mankevich Patrik 2, Neuman Aleš 2, Od-Erdene Erkhes 2, Zimprich Jaroslav 2, Batmunkh Munkhjargal 0, Miškovič Daniel 0, Miškovič Martin 0, Od-Erdene Tergel 0