Dne 7.5.2022 se ve sportovní hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod konalo finále smíšeného východočeského přeboru, skupiny VP II, kategorie hráčů do 13 let. Závěrečného turnaje se zúčastnily první 4 týmy po základní části a hrálo se systémem první družstvo proti čtvrtému a druhé družstvo proti třetímu družstvu. Vítězové těchto dvou západů si pak zahráli o celkové prvenství v soutěži, poražení pak o třetí, respektive čtvrté místo.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – SŠB Pardubice 50:47
(8:9 14:21 38:31)

Naši hráči a hráčky vstoupili do zápasu velmi nervózně, což se projevilo mnoha zbytečnými ztrátami a nepřesným zakončením. Toho využili dobře hrající hosté a do poločasu si vybudovali sedmibodový náskok. Nicméně ve třetí čtvrtině se karta otočila a domácí tým zahájil stíhací jízdu, kdy si vybudoval desetibodový náskok. Opět ale několika hloupými ztrátami dovolili naši hráči a hráčky, aby se pardubický tým přiblížil na dostřel. Naštěstí závěrečný tlak soupeře přišel již pozdě, a tak se domácí tým mohl radovat z postupu do finále po těsném vítezství 50:47. Pardubický tým čekal souboj o bronzové medaile.

V druhé utkání, které mělo rozhodnout o našem soupeři, se utkali BK Napos Vysoká nad Labem a BK Ústí nad Orlicí. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný, až ve druhé čtvrtině si BK Ústí n/Orlicí vybudovalo mírný náskok, a to 22:17. Hráči a hráčky z Vysoké se ovšem nevzdali a do závěrečné části zápasu se vstupovalo za stavu 32:30 pro BK Ústí n/Orlicí. V poslední čtvrtině zápasu ovšem rozhodl drtivý nástup basketbalistů z Ústí. Ti nakonec celý zápas zdárně dotáhli do vítězného konce 52:40.

Bylo tedy jasné, že o bronz se utkají basketbalisté z Pardubic proti hráčům z Vysoké a o zlato si zahraje domácí tým proti basketbalistům z Ústí nad Orlicí.

Zápas o bronzové medaile byl poznamenaný únavou basketbalistů z Vysoké nad Labem, a tak po celou dobu byl ve vedení pardubický tým, který zcela jednoznačně zvítězil 82:53.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – BK Ústí nad Orlicí 56:47
(16:14 32:23 44:33)

První čtvrtina utkání o zlaté medaile mezi domácím týmem TJ Jiskra Havlíčkův Brod a BK Ústí nad Orlicí byla vyrovnaná a nedalo se dopředu soudit, který tým nakonec celou sezonu 2021/2022 ovládne. Trochu jasnější pohled na věc přinesl až průběh druhé části, kdy si domácí družstvo vybudovalo devíti bodový náskok, který během třetí čtvrtiny navýšilo na 11 bodů. Domácí tým, který po celou dobu hnalo dopředu takřka plně zaplněné hlediště, už ve svém nasazení nepolevil a s jistotou si došel pro vítězství 56:47, čímž poprvé vyhrál svou soutěž.

Všem hráčům a hráčkám TJ Jiskra Havlíčkův Brod moc gratulujeme k zisku zlatých medailí, rozhodčím děkujeme za férové vedení jednotlivých zápasů a skvělým divákům za struhující atmosféru, která hnala naše hráče a hráčky za vítězstvím.