V ranních hodinách odjel tým brodských basketbalistů U14 k přípravnému turnaji před zahájením nové sezóny do Týniště nad Orlicí. Spolu s naším družstvem se turnaje zúčastnily také týmy Královští Sokoli z Hradce Králové, Náchod, Skuteč a domácí družstvo. Hrálo se systémem každý s každým, tudíž si všechny týmy fyzicky „mákli“.

Prvním soupeřem brodských hráčů byl nováček letošní sezóny, a to Hradec Králové. I přesto, že soupeř disponoval vyšším týmem, tak si s rychlostí našich hráčů nevěděl rady. Po skvělém začátku si naši basketbalisté vybudovali pohodlný bodový polštář, který v průběhu hry navyšovali. Hradec Králové podlehl Broďákům 19:44. Druhý soupeř z Náchoda byl opět malou neznámou. Po hektickém průběhu celého zápasu se nakonec z těsné výhry opět radovali havlíčkobrodští basketbalisté, a to 45:44. Předposledním soupeřem bylo pro náš tým domácí družstvo Týniště nad Orlicí. V tomto zápase se našemu týmu příliš střelecky nedařilo a samotný zápas se na naši stranu zlomil až v samotním závěru utkání. Brodští basketbalisté nakonec vyhráli 42:26. Posledním naším soupeřem byli hráči ze Skutče. Na obou týmech již byla znát únava, což se promítlo i do drobných zranění, která vyřadila či oslabila některé naše hráče. V tomto zápase brodští basketbalisté ale ukázali, že umí zabojovat, když otočili nepříznivý průběh zápasu a nakonec těsně vyhráli 37:35.

Basketbalisté TJ Jiskra Havlíčkův Brod celý turnaj O pohár města Týniště nad Orlicí vyhráli bez ztráty kytičky.

Všem hráčům gratulujeme k vítězství a předvedenou bojovnost. Organizátorům z Týniště nad Orlicí děkujeme za možnost účasti na tomto pěkném turnaji.