V sobotu 24.9.2022 odjelo družstvo U14 do Pardubic k prvnímu zápasu v této sezóně. První čtvrtina se našemu týmu příliš nevydařila. Trápil nás doskok a zahozené šance z pod koše, což se projevilo na průběžném výsledku. Naštěstí se brodští hráči a hráčky trošku probrali a vývoj zápasu otočili. Nicméně poslední čtvrtina přinesla opět drama, když naši basketbalisté neproměnili řadu šestek a dovolili domácím hráčům SŠB Pardubice srovnat krok. V posledních minutách se přeci jen na nás usmálo střelecké štěstí a dvěma trestnými hody jsme nejtěsnější vítězství o jediný bod překlopili na naši stranu. Havlíčkobrodští basketbalisté a basketbalistky nakonec vyhráli 37:36.

Body: Hlaváč 13b, Ludvík 5b., Karas 4b., Apeltauer 4b., Poustka 4b., Rothbauer 3b., Balounová 2b., Weber 2b.

Do odvetného zápasu vstoupili naši hráči a hráčky výrazně lépe. Během prvního poločasu si vybudovali 17-ti bodový náskok, který si už nenechali vzít, a to i přesto, že si během třetí čtvrtiny vzali zřejmě volno od obrany. Po zlepšeném výkonu vyhráli Broďáci 44:31.

Body: Hlaváč 10b., Balounová 8b., Apeltauer 6b., Ludvík 5b., Karas 4b., Doležálek 4b., Rothbauer 2b., Černíková M. 2b., Slavíková 2b., Poustka 1b.