BK Přelouč TJ Jiskra Havlíčkův Brod 66:72 (14:21 28:34 54:50)

Nedělní začátek zápasu již v devět hodin nevěstil nic dobrého, protože většina našeho týmu byla po sobotním plese. No a začátek utkání tomu přesně odpovídal, když Přelouč začala hned trojkou a po pěti minutách se prohrávalo 8:4! Naštěstí se holky včas probudily a poslední dvě minuty první čtvrtiny bodovou šňůrou 0:12 šly do vedení 14:21!!!

Po sedmi minutách druhé čtvrtiny naše holky udržovaly stále mírné vedení 24:33 a Přelouč nedokázala využít své výškové převahy. Nakonec druhá část byla zcela vyrovnaná a v polovině utkání soupeřky stahují na 28:34!

A je tu obávaná třetí čtvrtina, která nám včera vůbec nevyšla. Ovšem tentokrát je to paráda, dáváme hned dvě trojky za sebou a vedeme 30:40!!! Jenomže naše holky očividně polevily v obraně, soupeřkám se začalo vše dařit, dostaly se do neuvěřitelného laufu a dávaly koš za košem! Na naše holky najednou padla „deka“ a soupeřky se poprvé v zápase dostaly minutu před koncem třetí části do vedení 51:44!!! Naštěstí v poslední minutě se holky oklepaly a snížily na 54:50!

Poslední čtvrtinu začaly naše holky trojkou, soupeřky kontrují úspěšnými šestkami, po naší proměněné jedné šestce dáváme další trojku a rázem o bod vedeme, ale soupeř kontruje dvojkou a vzápětí dává taky trojku! Vedení, se v tuto chvíli přelévá z jedné strany na druhou. Čtyři minuty před koncem utkání za stavu 62:61 pro soupeřky zavelí k obratu jako správný kapitán Lucka a trojkou nás dostává do vedení, které si holky už nenechají vzít. V závěru si to zkušeně pohlídají a na palubovce propuká velká radost ze třetího místa.

BODY: Krajcigrová 13, Staníčková 13, Karlíková 12, Chalupová 11, Slámová 11, Dubnová 9, Tučková 3, Kozlíková 0, Petříková 0

Hodnocení trenéra: Až na výpadek ve třetí čtvrtině to byl parádní výkon týmu, za bojovnost si holky tu placku zaslouží. Tahouni týmu Áďa, Standa, Týnka i Kačaba, skvělý výkon tentokrát předvedla Natálka a prosadila se i Lucka, Káče opět chybělo více bodů, průběh zápasu nedovolil na plac poslat Káju a Báru.

Jedná se o největší úspěch družstva žen v historii VČL.