BK NAPOS Vysoká n.L. TJ Jiskra Havlíčkův Brod 71:62 (21:12 33:32 56:45)

Sobotní semifinále nezačalo pro naše holky dobře a od začátku prohrávaly. Nedařilo se jim v útoku a obrana nestačila rychlé hře soupeřek. První koš ze hry daly holky skoro až po sedmi minutách hry!!! Do té doby nás podržely úspěšné trestné hody, ale v posledních třech minutách soupeřky devíti bodovou šňůrou odskočily na 21:12 po první čtvrtině!!!

Ve druhé čtvrtině holky zabojovaly, zlepšily obranu a především se konečně začalo dařit v zakončení. Výsledkem bylo po celkových 16 odehraných minutách naše vedení 26:28!!! Velká škoda, že v této fázi utkání se nepodařilo soupeřkám více bodově odskočit. Nicméně v polovině utkání holky prohrávaly jen o jediný bod 33:32 a skvěle se vrátily do utkání.

Zřejmě rozhodující pro vývoj celého utkání byla třetí čtvrtina, ve které úsek mezi třetí a sedmou minutou holky prohrály 17:2!!! Což znamenalo nejvyšší vedení soupeřek v zápase 52:36! Náš tým se přesto nevzdal, opět zabojoval a před poslední částí utkání snížil na 56:45! Šance na finále stále žila. Posledních 10 minut zápasu mělo rozhodnout, kdo bude bojovat o zlato a kdo jen o třetí místo.

Holky opět bojovaly a bodovou ztrátu postupně snižovaly. Soupeřkám evidentně docházely síly, jejich hra nebyla už tak rychlá a jen málo bodovaly. Tři minuty před koncem po jedné proměněné šestce se naše holky bodově přiblížily na 62:58!!! Hrály skvěle a vycítily velkou šanci, ale bohužel pátý odpískaný faul poslal ze hřiště naší největší bojovnici Áďu a bez ní už naše holky nedokázaly utkání otočit.

BODY: Krajcigrová 17, Karlíková 14, Staníčková 14, Chalupová 11, Dubnová 2, Tučková 2, Kozlíková 2, Slámová 0, Petříková 0

Hodnocení trenéra: Celý tým táhl za jeden provaz, příkladně bojoval, nevzdal to, ani když se nedařilo a prohrával, bohužel v závěru chybělo trošku štěstí. Prosadila se Áďa, Týnka a Standa, překvapila Kačaba, body chyběly u Lucky a Káči, nedařilo se Natálce, šanci dostala Kája, bohužel Bára se na plac nedostala.

Škoda, šance byla. V neděli nás čeká utkání o třetí místo proti Přelouči, která jednoznačně prohrála druhé semifinále s Hradcem Králové „B“.